SERKAN BOZKURT
TARİFLER

Tavada Deniz Tarağı,Deniz Börülceli Havuç Spaghetti ,Hollandaise Sos ve Kırmızı Havyar ile

05.06.2017

8 kişilik

Havuç ince uzun spaghetti şeklinde doğranır.Deniz börülceleri kaynar suda haşlanır ve kılçıklarından ayıklanır.Tavaya tereyağ koyulur havuçlar içerisine atılır ve kısık ateşte sotelenmeye başlanır sui lave edilerek yumuşaması kolaylaştırılır,piştikten sonra deniz börülceleri eklenip karıştırıldıktan sonra tuz ve karabiber eklenip harmanlanır.

Deniz tarakları Riviera zeytinyağı ve sarımsak koyulup kızdırılmış tavada ters düz ve yanları tava izi alıncaya dek pişirilir.

Hollandaise sos için tereyağ bir tavada eritilip üzerindeki köpükler alınır,Su konmuş ve altı orta açılmış bir tencerenin üzerine suya değmiyecek şekilde bir kap oturturulup yumurta sarısını koyduktan sonra damla damla tereyağ verilip mayonez gibi karıştırılıp koyulaşması sağlanır içerisine en son çektirilmiş(tavada ısıtılarak suyu uçurulmuş koyu kıvamdaki şarap özü) bir kaç damla beyaz şarap, hardal, karabiber ve tuz eklenip karıştırılır.

Servis tabağına deniz börülceli havuç spaghetti üzerine deniz tarağı onun kenarından hollandaise sos ve üstüne kırmızı havyar ile maydanoz yaprağı koyularak servis edilir.


MALZEMELER

Tavada Deniz Tarağı

8 adet deniz tarağı

2 yemek kaşığı Aro Riviera Zeytinyağ

2 diş Horeca Select Sarımsak

½ çay kaşığı Deniz Tuzu


Deniz Börülceli Havuç Spaghetti
2 adet Havuç

2 bağ deniz börülcesi

1 adet Horeca Select Limon

1 diş Horeca Select Sarımsak

1,5 yemek kaşığı Horeca Select Tereyağ

1 su bardağı Rioba SuHollandaise Sos

100 gr Horeca Select Tereyağ

¼ çay bardağı beyaz şarap

1 adet yumurta sarısı

½ çay kaşığı tuz

½ çay kaşığı tane karabiber


Kırmızı Havyar

Bir tutam maydanoz


NASIL YAPILIR